English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

free counters

Τετάρτη 12 Σεπτεμβρίου 2012

ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ-ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΚΑΣΣΑΝΔΡΑΣ 10/9/2012

Τόπος: ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

Την δευτερα 10/9/2012 έγινε ο φιλικός αγώνας μεταξύ των ΒΕΤΕΡΑΝΩΝ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ και των ΠΑΛΑΙΜΑΧΩΝ ΚΑΣΣΑΝΔΡΑΣ στο δημοτικό στάδιο Νεαπόλεως «ΣΤΡΕΜΠΕΝΙΩΤΗ».

Έγινε ένα πολύ όμορφο και αμφίρροπο παιχνίδι με τους παίκτες και των δυο ομάδων να χάνουν αρκετές ευκαιρίες για να πετύχουν κάποιο γκολ. Τελικά  η ομάδα μας ήταν αυτή που άνοιξε το σκορ με καταπληκτική κεφάλια – ψαράκι του ΓΙΩΡΓΟΥ ΞΑΝΘΟΠΟΥΛΟΥ μετά από πολύ καλή ομαδική προσπάθεια.
Η ομάδα της Νεάπολης ισοφάρισε με πέναλτι και έτσι το 1ο ημίχρονο έκλεισε με σκορ 1-1.
Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας μπήκε ξανά μπροστά στο σκορ με πέναλτι που εκτέλεσε ο ΤΣΕΛΕΠΗΣ ΘΕΜΗΣ. Η ομάδα της Νεάπολης ξαναισοφαρισε αργότερα και έτσι φτάσαμε
στο τελικό 2-2.

Μετά τον αγώνα οι παίκτες και των δυο ομάδων επιδόθηκαν –όπως προβλέπει το πρωτόκολλο- στο «αθλημα» του φαγοποτιού!!!

Ευχαριστούμε τους Βετεράνους Νεαπόλεως για την άψογη φιλοξενία τους.